Blog o našom behaní


Po piaty krát na OTkD

Už o dva dni sa postavíme znova na štart štafetového behu Od Tatier k Dunaju. Tento rok tím vznikal asi najťažšie, ale podarilo sa to vyskladať a už sa tešíme...Čítaj viac!

Prečo píšem môj blog až teraz? (by Jožo)

Dôvod prečo píšem môj blog o našom pôsobení na štafetovom behu Od Tatier k Dunaju až teraz, je trošku bizarný. Musel som to „predýchať“. Mnohí sa ma pýtajú, aké to bolo. Ja im odpovedám, že super. No keby sa ma to opýtal niekto počas behu, poviem mu, že nikdy viac. Čítaj viac!

Od Tatier k Dunaju 2014 - race report kapitána

Je pondelok ráno, začína nový pracovný týždeň a ja potrebujem ísť do Popradu. Idem do práce autom, snažím sa myslieť dopredu no v hlave mi stále rezonuje uplynulý víkend. Červená na semafore a minúta vhodná na rýchlu rekapituláciu... Čítaj viac!

Storyline kapitána OTkD 2014 - aplikácia Moves

Aj takto vyzeralo Od Tatier k Dunaju 2014 mobilom nášho kapitána. Aplikácia Moves pre iOS zaznamenala automaticky každý pohyb. Sumárne to vyzerá takto. Čítaj viac!

Náš Ice Bucket Challenge a Polícia SR

Som kapitán timu IKARIA.SK na behu 345 Od Tatier k Dunaju, ktorý sa konal minulý víkend. Počas behu sme dostali od tímu M.R.C.I.N.A. (Martinus Running Club) výzvu na Ice Bucket Challenge. Táto výzva sa v posledných dňoch objavuje na internete stále častejšie. Súvisí s bojom proti chorobe ALS (amyotrofická laterálna skleróza - pacient postupne ochrnie, je paralyzovaný, pričom mozog má funkčný). Výzva teda súvisí s charitou, často známe osobnosti prispievajú na túto charitu a popri tom si vylejú vedro ľadovej vody na hlavu.  Čítaj viac!

Od Tatier k Dunaju 2014 - Ondrov race report

Po chrbte mi steká chladivá kvapka potu a po krku rovnakou rýchlosťou uteká malý mravec. Nič na tom nemením. Nevadí mi to, dokonca je to príjemné. Opretý o orech skrytý v jeho tieni, paradoxne v obci Orechová Potôň.  Čítaj viac!

OD TATIER K DUNAJU 2014

Čo si zbaliť na pretek Od Tatier k Dunaju

Dnes večer, dva dni pred štartom,  sme nepostupovali úplne podľa Erikových inštrukcií, ale dobre bolo. Najprv sme si dali doma na večeru pizzu z La Cucarache. Vierka tvrdila, že to sú uhľohydráty a je to dobre. Tak prestalo pršať, tak sme si šli zľahka zabehnúť, aby sa pizza utriasla. Dali sme si pohodové tempo a zakončili to šprintom o dušu. Tak sme zašli na kofolu, veď zavodniť sa treba. Po príchode som si začal baliť veci, tak vám to trochu predstavím. Čítaj viac!

Ako zladiť tréning a odpočinkový režim posledný týždeň pred pretekom by Erik 

Do štartu zostáva 5 dní a otázka znie, či ešte niečo natrénujem ? Koľko tréningov ešte si dať, aké tempo, aké dlhé úseky ,.... ? Základom je už nepreháňať v objeme. Už to nedoženiete. Posledných 5 dní je vždy skôr o udržaní si kondície a relaxovaní. Čítaj viac!

Pitný režim 2 dni pred náročnými pretekmi by Erik

Pitný režim je pre človeka vo všeobecnosti veľmi dôležitý. Pri behaní , jeho význam ešte narastá. Platí pravidlo, že denne treba vypiť 2-3 litre tekutín, pričom v teplejších obdobiach toto množstvo prirodzene narastá. Čítaj viac!

Bežecká obuv by Igi

O bežeckej obuvi sa toho veľa namudrovalo, tak prispejem aj ja mojimi skúsenosťami. Čítaj viac

Hoštice, ale nezastavujem, máme zpoždění…

Po uverejnení môjho prvého blogu (Jožov denník) som dostal viaceré otázky cez facebook, ako to robím že tak dlho dokážem behať. Som predsa na začiatku a bez predošlého tréningu, tak akáže to čarodejná tabletka mi pomáha pri behu. Jednoducho žiadna. Čítaj viac

Strava pred náročnými pretekmi by Erik

Každý má nejaké stravovacie návyky.  Ja som počas svojho bežeckého života prešiel rôznymi etapami. Vždy som sa pýtal skúsenejších bežcov: „Čo mám jesť pred pretekmi ? “No nik mi konkrétne nevedel odpovedať. Najčastejšou odpoveďou bolo: „Tvoje telo ti povie, skúšaj“. Čítaj viac

Pohľad kapitána - ako vznikal tím ikaria.sk na štafetu Od Tatier k Dunaju 2014

Všetko sa to začalo 7. januára, keď môj geocacherský priateľ Thailon napísal post na Facebooku:
“Peter a Igor, stretneme sa?”  - v Jasnej na pretekoch Od Tatier k Dunaju. Thailon je členom tímu Over the TOP.  O preteku som už počul skôr od Martina a Petra, ktorí sa zúčastnili prvého ročníka a boli nadšení. Povedali, že idú znova a pravdepodobne s tou istou partiou ... Čítaj viac (aktualizované 11.8.)

Jožov denník alebo „Prečo si taký mokrý?“

Dobrý blog chce dobrý začiatok. Ja ho však nemám. Chcel by som tu taký napísať, ale fakt sa to nedá. Toto má jedine dobrý koniec, ale nie začiatok. Všetko to začalo ani nie tak dávno, keď šéf tímu začal popri obedoch hovoriť čosi o behu, kondícií, štafetách a maratónoch. A vedel prečo to hovorí. V hlave mu zblysla totiž idea o účasti na štafetovom behu Od Tatier k Dunaju. (Aktualizované 13.8.2014Čítaj viac