Po piaty krát na Od Tatier k Dunaju

16.08.2018 Ing. Igor Bilák

V sobotu vyrazíme na štafetu Od tatier k Dunaju. Bude to už po piaty krát, no tentoraz tím vznikal najdlhšie. 

Vyčerpal som všetky rezervy, bavil som sa s desiatkami kamarátov, nechával odkazy ďalším, oslovil som konkurenčné tímy, či nemajú voľných náhradníkov.
Nakoniec v týždni pred uzávierkou som mal 7 ľudí z tímov bývalých ročníkov a ôsmeho Ričiho - Tomiho kamaráta, ktorého som doteraz nevidel. 
Tak som začal oslovovať ľudí zo zoznamu na stránke podujatia, ktorí hľadajú tím. Písal som a volal s mnohými. Niektorí už boli v inom tíme, niektorí nemohli, nechceli.
Nakoniec som zohanl štvoricu ľudí z tohto zoznamu, pričom prvý krát máme v tíme dve ženy. 
Suma sumárum - máme 12 ľudí, z toho piatich som ešte nestretol. Vekový rozptyl je rovných 40 rokov (najstarší narodený v 1956 a najmladší v 1996). Tri dni pred uzávierkou sme to mali komplet a sadli sme si s Miškom nad mená a tempá
a rozdelili úseky. Mládež chcela byť spolu, tak dostali záverečné úseky v druhom aute. Na mňa vyšiel prvý úsek a nakoniec sme to ustálili na poradí

IGI SAŠA JOZEF SAMUEL JOŽO DANKA ONDREJ PEŤO MAŤO MIŠKO TOMI RIČI

Medzi tým nám vypadlo auto, ale podarilo sa nám zohnať náhradu - snáď ho zajtra preberieme v poriadku. Dali sme znova vyrobiť tímové tričká. Tento krát sme modifikovali dizajn a dnes osm ich prevzal, sú krásne. 
Som spokojný. Posledný tréning mám za sebou, s Miškom sme pokrúžili na tartane. Zajtra posledné prípravy a v sobotu vyrážame na trať.
Držte palce! Verím, že si to užijeme a dovediem tím do cieľa k Dunaju.

Igi - kapitán